Skylark w przeróbkach

Wydanie albumu „I-Panik” brytyjskiego house’owego duetu Skylark. Wersja tego longplaya będzie rozszerzona o zestaw przeróbek pierwszoligowych przedstawicieli sceny klubowej.

Za projektem Skylark kryje się dwóch doświadczonych producentów: Nic Fanciulli i Andy Chaterley. Pierwszy z wymienionych to progresywna forpoczta wytwórni Renaissance. Znany jest on bardziej jako DJ aniżeli muzyk. Przeciwieństwiem Nic’a jest Andy – producent skupiający się na tworzeniu kolejnych EPek i remiksów. Fanciulli i Chaterley współpracują z sobą od ponad dziesięciu lat. Zaczynali jako Buick Project. Zrobiło się o nich głośno, kiedy ich przeróbka nagrania „Damage” autorstwa duetu Tiefschwarz oraz wokalistki Tracey Thorn została w 2006 roku nominowania do nagród Grammy. Jako Skylark Andy i Nic dali się poznać z dwóch stron: jako złote rączki od hitów (That’s More Like It) oraz sięgający po przerabianie utworów znanych artystów (remiks numeru „I Believe In You” australijskiej piosenkarki pop Kylie Minoque).

Wydany pod koniec zeszłego roku debiutancki album Skylark I-Panik pokazał wszechstronność oraz nieprzewidywalność stylistyczną Nic’a i Andy’iego. Czternaście utworów przedstawiły pełen niespodzianek przekrój Fanciulli’ego i Chaterley’a przez muzykę ambient, house, progressive oraz techno. Wraz z pojawieniem się „I-Panik” ten brytyjski duet poprosił kilku producentów o przerobienie nagrań z ich debiutanckiego albumu. I tak powstał materiał na drugą płytę kompaktową. Z pośród kilkunastu nagrań osiem z nich zostało zremiksowanych. Za utwór „Saved” wziął się zarówno Massi DL oraz Joel Mull. „Movin” został przerobiony przez Unkle oraz Joris Voorn’a. Na specjalnym wydaniu „I-Panik” nie zabraknie też remiksów wykonaniu Steve’a Mac’a, Manuel’a Tur’a, Funk D’Void oraz Davide Squillace.

Rozszerzona edycja debiutanckiego albumu duetu Skylark pojawi się 2 czerwca nakładem NRK Music. Dwie przeróbki („Blocked In” Funk D’Void’a oraz „I-Panik” w reinterpretacji Davide Squillace) umieszczono do posłuchania na stronie internetowej macierzystej wytwórni. Natomiast z remiksem „Saved” w wersji Massi DL można zaznajomić się na Myspace tej brytyjskiej oficyny.