Ulotny 2562

„Aerial” – taki tytuł będzie nosić debiutancki album holenderskiego producenta dubstep – 2562, który pojawi się już jutro. Jest on zapowiadany jako „duet Benga-Skream nagrywający dla Chain Reaction”.

Pochodzący z Hagi Dave Huismans działa na scenie muzyki elektronicznej od kilku lat. Zaczynał on ponad cztery lata temu jako producent brzmień house oraz broken beat (Dogdaze). Od zeszłego roku Dave skoncentrował się na brzmieniach dubstep przyjmując pseudonim 2562. W tym czasie pojawiły się jego pierwsze EPki dla wytwórni Tectonic, którą prowadzi Pinch – autor głośnego albumu Underwater Dancehall.

Przyszedł u Huismans’a najwyższy czas za zabraknie i stworzenie swojego, debiutanckiego albumu. Będzie on niestandardowym podejściem do muzyki dubstep („Greyscale”) oraz bardziej abstrakcyjnych i wysublimowanych form techno („Morvern”). Prawie połowa materiału z „Aerial” to nagrania znane ze wcześniejszych płyt 2562 wydanych dla Tectonic: „Techno Dread”, „Enforcers”, „Channel Two”, „Kameleon”. Debiutancki longplay Dave’a ma wskazywać na wieloaspektowy charakter jego twórczości. Ten holenderski producent przywołuje na nim osobisty zbiór echa inspiracji takimi legendarnymi miastami jak: Kingston, Berlin, Detroit oraz Croydon. 2562 zawczasu jest stawiany obok takich znanych reprezentantów sceny dubstep jak: Appleblim, Pinch oraz Kode9.

Album 2562 „Aerial” pojawi się nakładem bristolskiej oficyny Tectonic. Ma ona sprawić, że równie głośno zrobi się o Dave, jak rok temu było to w przypadku Pinch’a oraz Burial’a. Próbek longplaya „Aerial” można posłuchać na łamach sieciowego sklepu muzycznego Juno.