Uwodzenie Kaskade

Już za kilka dni będzie dostępny piąty, studyjny album amerykańskiego przedstawiciela sceny house – Kaskade’a. Longplay „Strobelite Seduction” wyda (podobnie jak poprzedni „Love Mysterious”) nowojorska oficyna Ultra Records.

Pochodzący z Chicago Ryan Raddon na stałe związał się z jedną muzycznych mekk w Kaliforni – miastem San Francisco. Mieszka i pracuje on w nim od ponad ośmiu lat. Na początku trzeciego milenium Ryan został zatrudniony jako asystent w house’owej wytwórni Om Records w dziale A&R; (wynajdywanie i opieka nad producentami). Od tamtej pory Raddon związał się z muzyką klubową zarówno na płaszczyźnie osobistej oraz zawodowej. Wydał on do tej pory cztery albumy: It’s You, It’s Me, „In The Moment” (zawierający Maybe i Sweet Love), Here & Now oraz Love Mysterious. Wraz z pojawieniem się ostatniego longplaya, Ryan opuścił szeregi wytwórni Om Records na rzecz nowojorskiej Ultra Records. Do ostatnich przebojów Kaskade’a należą takie nagrania jak: Sorry, All You czy Be Still. Ostatnimi laty Ryan zasłynął również jako remikser utworów gwiazd muzyki pop: Britney Spears (Break The Ice, Gimme More), Justina Timberlake’a (Lovestoned / I Think She Knows) oraz Nelly Furtado (All Good Things (Come To An End) ).

Drugi album Ryan’a Raddon’a, zarejestrowany dla Ultra Records, to jedenaście utworów. Słychać w nich dalszą ewolucję brzmienia Kaskade’a, ale i nie tylko. Głównie przywołuje on w nich ducha miasta Chicago, w którym dorastał. Natomiast sam tytuł krążka ma związek z dosyć częstym graniem Raddon’a w klubach, które są przejęte przez iskrzącą grę stroboskopów oraz migających świateł. Na czoło zestawu najnowszych nagrań Raddon’a wysuwa się transowy „Move For Me” stworzony razem z Kanadyjczykiem Deadmau5. Na longplayu „Strobelite Seduction” nie zabraknie również materiału nawiązującego do poprzednich dokonań Ryan’a. Tym akcentem będzie przeróbka numeru (z wokalem Becky Jean Williams) 4 AM autorstwa duetu z Toronto: Adam’a K i Soha. Kaskade przechodzi coraz wyraźniej od klasycznego house’u w stronę eklektyzmu tych brzmień. Stąd też na „Strobelite Seduction” znalazło się miejsce dla electro house („Step One Two”), progressive house („I Remember”, „Back On You”) oraz chilloutu („Your Love Is Black”, „Borrowed There”). W wersji kompaktowej piąty longplay Kaskade zostanie wzbogacony o dwie wersje nagrania „Move For Me”.