Opcje logowania:

Pomiń reklamyArtysta miesiąca

CJ Art

Artysta: CJ Art
Gatunek: Progressive House
Pobierz set | pobrany: 3084 razy
pobierz

"głębokie dźwięki, które poruszają szare komórki"

Pod aliasem "CJ Art” kryje się producent i DJ urodzony w Warszawie, który graniem i produkcją zajmuje się od kilku lat. Pierwszym szczególnie miłym dla niego momentem było dostanie się do finału w konkursie "Global DJ Broadcast Contest", który został zorganizowany przez jednego z najbardziej znanych djów w Miami - Markusa Schulza. Art znalazł się w ściślej czołówce u boku takich osób jak Terje Bakke, James Cosgrove czy Rein de Vries. Był to rok 2004. Kolejna muzyczna przygoda miała nadejść niebawem. Rozpoczęła się od przyjaźni Artura z utalentowanym warszawskim producentem Tymoteuszem Cyplą. Razem stworzyli projekt pod nazwa "Spiral In-Groove", a owoc ich współpracy - nagranie "Soundctuary" - zostało wydane w 2006 r. z udziałem brytyjskiej wytwórni słynnego John'a '00' Fleminga: JOOF Rec. Utwór grany był w wielu rozgłośniach radiowych i klubach na całym świecie, m. in. przez tak szanowanych DJów, jak: John '00' Fleming, Oliver Prime, Maor Levi, Mike Foyle, Leon Bolier i wielu innych. Współpraca z John'em zaowocowała także remixem Spiral In-Groove do jego utworu "Fused" (JOOF Rec.). Dzięki przyjaźni z Tymkiem producencka pasja Artura odrodziła się. Wkrótce potem przyszedł czas na kolejne - tym razem solowe - wydawnictwa pod różnymi aliasami (CJ Art, Tetragrammaton, Sophrosyne) m.in. w takich labelach, jak Progrezo Records, L2 Music, Vise Versa Music, Carica Deep, Mestiza Records czy Phatt Sounds. Prócz wspominanych wcześniej osób, jego prace wspierają znajomi producenci z zagranicy – np. Kintar, DJ Tarkan, Mo-Shic, Hassan Rassmy, Frangellico, dPen, Bobby Deep, Athan, DJ DenKo, Native, Deep Z, Royal Sapien, StereoK, Rasti Tkac, Franzis-D aka Francisco Díaz, Micael Zola, Cristian Paduraru, Gabe de Wielen... – i zaprzyjaźnione osoby z polskiej sceny: Viscid, Marcooz, Sonorone, Gudowski... Artur nie potrafi zamykać się w określonych przez EDM ramach i skostniałych standardach. Uwielbia mieszać różne inspiracje, ale przede wszystkim wyznaje zasadę: „muzyka musi być wyposażona w swoistą głębię... można do niej dotrzeć nawet przy pomocy umiejętnie dobranych dwóch prostych dźwięków – takich, które poruszą szare komórki”.

Wraz z Marcoozem prowadzi audycję pt. „Spectrum” w FriskyRadio.com, której można posłuchać w każdy pierwszy poniedziałek miesiąca (więcej info: www.friskyradio.com/shows/?id=110).

Dyskografia:
• Viscid & CJ Art pres. Spiral In-Groove - Soundctuary [JOOF Deep 005] & [JOOF Test Series 002 Ltd Vinyl] (out 18.04.06)
• John '00' Fleming & The Digital Blonde ps. 00db - Fused (Viscid & CJ Art ps. Spiral In-Groove Remix) [JOOF] (out 17.07.06)
(mislabeled as "Viscid Remix")
• Posthuman - Mineral (CJ Art's "Cepheus Activity" Remix) [Progrezo Records] (out 01.09.06)
• Sonorone - Mormo (Tetragrammaton Remix) [Vise Versa Music] (out 17.12.07)
• CJ Art - Mental Condition / Prefiguration [Mestiza Records] (out 27.o6.2oo8)
• Marcooz - Dreaming (CJ Art Remix) [Carica Deep] (out o7.o8.2oo8)
• Ingo Vogelmann - The Mask Dance (CJ Art pres. Sophrosyne Remix) [L2 Music] (2oo7) (free dwnld)
• Sedative & Sonorone - Untouchable (Polisemic Structures Remix) [HeadRush Music] (2oo7) (f. d.)
• Ingo Vogelmann - Mundus Vult Depici (CJ Art Remix) [L2 Music] (out Nov 2oo7) (available @ L2Music MiniStore )
• Tetragrammaton - Chronic Mental Disfunction EP [Phatt Sounds] (out 11.o5.2oo8)


Go to Beatport.com Get These Tracks Add This Player


FriskyRecords :: Year 001 incl. CJ Art & Marcooz Remix — out now on Beatport! 

 

Linki:
http://www.myspace.com/cjartmusic
http://www.art.phatt.pl/Zobacz również:

Komentarze: [3]


Dodaj swój komentarz »
Wyślij wiadomośc znajomemu »