Diety sokowe i ich zalety

Diety z zasady kojarzą nam się ze ścisłym ograniczeniem spożywanego jedzenia, które ma na celu utratę wagi czy też wyrzeźbienie sylwetki. Dieta to oczywiście pojęcie ogólne, które także może odnosić się do określonego sposobu odżywiania. To znaczy, jeśli ktoś jest na diecie wegetariańskiej lub wegańskiej, spożywa głównie owoce i warzywa, a w przypadku weganizmu tylko i wyłącznie produkty pochodzenia roślinnego, całkowicie wykluczając ze swojego jadłospisu produkty odzwierzęce. 

Dieta sokami a jej właściwości

Diety, oprócz tych jedynie odchudzających, mogą być również oczyszczające organizm. Do takich zaliczają się na przykład diety sokowe. Polegają one na spożywaniu przez wyznaczony okres jedynie soków. Trzeba pamiętać, że taka dieta sokowa nigdy nie będzie dietą pełnowartościową, więc nie można jej traktować jako sposób odżywiania, który będzie nam towarzyszył przez całe życie. Mimo że owoce i warzywa zawierają naprawdę duże ilości różnych witamin i minerałów, nie będziemy w stanie wypełnić zapotrzebowania na wszystkie potrzebne składniki odżywcze, przez co taka dieta na dłuższą metę będzie dla organizmu niezdrowa i wyniszczająca. 

Dieta sokowa, długość diety i jej zastosowanie w praktyce

Dieta sokami może być korzystna w ograniczonym wymiarze czasu, co będzie miało na celu oczyszczenie organizmu. Przykładowo możemy zdecydować się na tydzień takiego odżywiania, gdzie każdy nasz posiłek będzie miał formę soku. Dieta sokowa nie jest jednak dietą prostą, ponieważ należy pamiętać o odpowiednim komponowaniu ze sobą składników. Przede wszystkim ważne jest, aby soki przygotowywać nie tylko z owoców, ale również z warzyw. Nie możemy także każdego dnia i na każdy posiłek spożywać soków zrobionych z tych samych składników. Powinniśmy łączyć ze sobą owoce i warzywa o różnych kolorach, dzięki czemu dostarczymy organizmowi całą gamę witamin i minerałów. Przygotowując soki w wyciskarce, nie obierajmy wcześniej produktów. Wiele osób robi to, co jest dużym błędem, bo to właśnie w skórce lub tuż pod nią znajduje się najwięcej cennych składników odżywczych. Należy też zaznaczyć że diety sokowe są mimo wszystko dietami odchudzającymi. Co prawda owoce mają w sobie dużo cukru, ale pijąc jedynie same soki przez cały dzień, trudno jest osiągnąć minimum kaloryczne, przez co utrata wagi jest nieunikniona.

Najlepszą ofertę diety sokowej znajdziesz na https://naturacoldpress.pl